Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği olmak isteyen herkesin araştırma sürecinde mutlaka baktığı belki de ilk önce baktığı konulardan biri burun-estetigi-fiyatlaride hiç şüphesiz burun estetiği fiyatları olmaktadır. İnterette arama yaptığınız zaman özellikle doktor ve estetik merkezi siteleri size fiyat yazmaz. Burun estetiği fiyatlarımız diye bir yazı görürsünüz size bir sürü bilgi verirler ama asla fiyatı şu kadar demezler. Bunun bir kaç sebebi var. Bunlar;

Birincisi ticari mantıkdır. Kişilere direk fiyat yazıp korkutarak, onları burun estetiği konusundan vazgeçirmek istemezler. İkincisi burun estetiğinin fiyatı direk şu kadar demek yanlış olur. Çünkü bu estetik operasyonda kendi içerisinde çeşitlilik göstermektedir. Kimisinde sadece törpülemek yeterli olurken kimisinde ise kemiğin kırılması, kıkırdaklara müdahale edilmesi gibi şeyler gerekebilir. Bu yüzden site de yazılan fiyat size uygun olmayabilir. Üçüncüsü doktorların kendi arasındaki rekabetidir. Kişiler doktor araştırırken, doktorların yaptığı ameliyatların yanında fiyatlarınıda araştırmaktadır. Burada bir doktorun diğerine göre sitesinde daha az fiyat belirtmesi hastanın o doktora yönelmesine neden olabilir. Dördüncüsü; Sağlık söz konusu olduğu için fiyat belirtmek doğru olmaz. Bu gibi sebeplerden dolayı internet siteleri sizden iletişim bilgileriniz alırlar ve sizi muayeneye yada merkezlerine davet ederler.

 Benim araştırmamda Burun estetiği fiyatları  ülkemizde 3,000 TL ‘ den başlayarak 10,000+ TL ye kadar farklılık göstermektedir. Arada ciddi bir fark vardır. Bu fiyat farklılığının sebeplerini size birkaç madde ile açıklamak istiyorum;

  • Doktorun halk arasında sosyete doktoru diye tabir edilen, ünlüleri ve zenginlerin gözdesi olan doktor olması
  • Şehrin kendi içindeki piyasası; Bunu biraz açmak gerekirse, Büyükşehirler de yaşayan insanların sosyoekonomik durumu diğerlerine göre daha iyi olması, o şehrin piyasasınıda arttırmaktadır.
  • Doktorun bu alandaki tecrübesi
  • Ameliyatın gerçekleşeceği hastane (Vereceğiniz paranın bir kısmını hastaneye gidecektir. Buda ameliyatın gerçekleşeceği hastenın isteyeceği ücret sizin vereceğiniz parayıda etkileyecektir.)
  • Ameliyatın çeşidi. Yukarıda da belirttiğimiz gibi herkes aynı ameliyatı olmamaktadır. Sadece burun kemiğini törpülenmesi gerekiyorsa bunu daha uygun bir ücrete ayarlatabilirsiniz ancak burun ucu ve kıkırdaklar devreye girdiğinde iş artacağından para da artacaktır.
  • Ameliyat sonrası hastane de kalıp kalmamanız
  • Uygulanacak anestezi türü. Bu ameliyatların çoğunda genel anestezi uygulanmaktadır ancak küçük çaplı bir ameliyat ise o zaman değişilik gösterebilmektedir.

Benım araştırdığım süreç içerisinde yukarıdaki faktörler fiyat farklılığını ortaya koymuştur. Bu sizin yaşadığını şehre göre belki değişiklik gösterebilir. Ancak ne olursa olsun fiyat konusu sizin için belirleyici 1. faktör olmasın. Sağlığınız paranızdan değerli değildir!

2015 yılında burun estetiği fiyatları ne kadar olduğunu merak ediyorsanız Burun Estetiği Fiyatları 2015 yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

2016 yılında burun estetiği fiyatları ne kadar olabileceğine dair tahminlerimizi Burun Estetiği Fiyatları 2016 yazımızı okuyabilirsiniz.

Reklamlar

Burun Estetiği Fiyatları” üzerine 2 yorum

  1. Fiyatlar hakkında güzel bir bilgilendirme olmuş teşekkür ederim. Gelecekte fiyatlar hakkında da bilgi verebilir misiniz?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s