Burun Estetiği Rehberi

burun-estetigi-rehbeiEstetik sektörünün son derece popüler olduğu günümüzde en çok tercih edilen estetik türü burun estetiği olmaktadır. Burun estetiği olmak isteyen kişilerin yaptığı işlerin başında internette araştırma yapmak gelmektedir. İnternette okudukları bilgiler ve izledikleri videolar ile burun estetiği hakkında bilgi sahibi olmaya çalışırlar. En çok araştırılan ise burun estetiği fiyatları ve burun estetiği doktorlarıdır.

Burun estetiği ülkemizde bu kadar popüler olmasının sebeplerinin başına genetik yapımız gelmektedir. Ülkemizde yaşayan kişilerin burunları genellikle kemerlidir. Bu durum özellikle ergenlik döneminde büyüme ile daha fazla ön plana çıkarak rahatsız edici olabilmektedir. Ergenlik döneminde başlayan burun estetiği araştırma süreci ameliyat olana kadar devam etmektedir. Ergenlik döneminde kişiler burun olmak isteseler bile burun estetiği için kızlarda 17 erkekler de ise 18 yaşlarını beklemekte fayda vardır. Hatta bu yaş sınırı doktorunuz tarafında arttırılabilir.

Burun estetiği sürecinde en çok araştırılan konuların başında burun estetiği fiyatları gelmektedir. Ülkemizde estetik sektörünün SGK tarafından karşılanmaması ve pahalı bir sektör olarak bilinmesi insanların gözünü korkutmaktadır. Bu yüzden bu konuya önem vermektedir. Ancak bu konuyu araştırma başladıklarında ise kafaları daha fazla karışabilmektedir. Çünkü burun estetiği fiyatları 2500 TL’ den başlayarak 10.000 TL ‘ ye kadar çıkabilmektedir. Bu fiyat farklılığından sonra ise hastalar genellikle 2. Aşamaya geçiyorlar yani burun estetiği doktorları araştırmaya başlanıyor..

burun-estetigiBurun estetiği doktorları aslında bu araştırmanın en önemli ayağını oluşturmaktadırlar. Bu araştırmayı yaparken size şu konulara öncelik tanımanızı tavsiye ediyoruz; doktorun daha önce yaptığı ameliyatlara, ameliyat ettiği kişilerin doktor hakkındaki yorumlara, ameliyatı nerede olacağınıza, doktorun sizden istediği ücrete, size nasıl bir burun yapacağına dair önerisine. Bu bilgileri toparlayıp öyle doktorunuzu seçebilirsiniz. Seçme aşamasında doktorunuza güvenmenize dikkat ediniz. Tereddüt ederek ameliyata girmeniz sizi ameliyat sonrası en küçük bir durumun kafanızda büyümesine neden olacaktır.

İnternette yazılan yazılar size bir yere kadar bilgilenmenizi sağlayacaktır. Ayrıca yazılan her yazının doğru olması da söz konusu değildir. Size en doğru bilgiyi doktorunuz verecektir. Gerek ameliyat öncesi gerek ameliyat sonrası kafanıza takılan tüm soruları doktorunuza sormanızda fayda vardır. Burun estetiği fiyatları sizin için asla doktorunuzu belirleyecek 1. Kriter olmasına izin vermeyin. Sağlığınız, paranızdan daha önemli değildir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s