Burun Estetiği Fiyatları 2016

burun-estetigi-fiyatlari-2016Burun estetiği fiyatları hakkında daha önce de yazılar yazmıştım. Ancak 2016 yılına çok yaklaştığımız bugünlerde 2016 yılında burun estetiği fiyatlarının nasıl olacağına dair bir yazı yazmanın gerektiğini düşündüm. En azından bu yıl ameliyat olamayacakları göz önüne aldığımızda burun estetiği fiyatları 2016 yılında nasıl olacağına dair görüşlerimi paylaşmak istedim. Bunun için burun estetiği fiyatlarını etkileyen faktörleri dikkate alıp, fiyatları değerlendirmeye çalışacağız. Bunun için sizin yorumlarınızı da bekliyorum.

Burun Estetiği Fiyatlarını Belirleyen Kriterler

Size bu blogdan ilk yazmaya başladığım dönemlerde, burun estetiği fiyatları 2015 isimli bir makale yazmıştım. Ve o makale de burun estetiği fiyatlarını belirleyen bazı kriterler olduğunu belirtmiştim.  Bunları tekrar hatırlamak gerekirse;

  • Size uygulanacak anestezi türü
  • Ameliyatın gerçekleştirileceği şehir (Büyükşehirlerdeki doktor ücretleri daha pahalı ama daha iyi olduğu söyleniyor, karar sizin)
  • Ameliyatın gerçekleşeceği hastane (Doktorlar genellikle özel hastaneler de bu işlemi gerçekleştirdiği için, hastanelerede belli bir ücret ödüyorlar.)
  • Hastanede ne kadar kalacağınız
  • Ameliyatta kullan malzemelerin kalitesi
  • Doktorun kendisi için belirlediği ücret
  • Ameliyatın büyüklüğü (Her burun estetiğinde aynı müdahaleyi yapılmıyor. Bazıları törpületirken bazıları için kemiğin kırılması gerekiyor.)

Bu kriterler 2016 yılında ne kadar değişir, mağlum dolar ve euro’ nun ülkemizde son dönemde çok yükselmiş olması bunları ne kadar etkiler bunları incelemek gerekiyor. Bu arada enflasyonun yüzde 7-8 civarının da göz önüne almamızda fayda var.

Burun Estetiği Fiyatları 2016 Yılında Ne Kadar?

Burun estetiği fiyatları 2015 yılında; 2500 TL ile 10.000 TL arasında değiştiğini belirtmiştim. 2016 yılında beklentim biraz daha yukarıya çıkmasıdır. Çünkü sağlık sektöründe kullanılanlar daha çok yurtdışında gelmekte ve doğal olarak da döviz cinsinden ücretlendirilmektedir. Bunun yanında enflasyonun da yükselmesine bağlı olarak hastanelerin ücretlerini arttırması başka bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Bunları da göz önüne aldığımızda burun estetiği fiyatları 3.000 TL ile 12.000 TL  arasında değişeceğini düşünüyorum. Eğer doktorlarından veya çevresinden fiyat alan varsa, görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz. Burun estetiğinizin ne zaman yapılmasına karar vermediyseniz, bir Burun Estetiği Ne Zaman Yapılmalı? isimli makaleyi okuyabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s