Burun Estetiği Fiyatları 2015

burun-estetigi-fiyatlari-2015Benim gibi burun estetiği olmak isteyenlerin ilk önce baktığı başlıklardan birini blogun ilk yazısı yapmak istedim :). İnternet aramalarında burun estetiği fiyatları veya burun estetiği fiyatları 2015 en çok aranan kelimeler arasında yer almaktadır. Kişiler arama sonuçlarına tıkladığında ise; genellikle istediği bilgilere ulaşamamaktadır. Bende bu süreçte topladığım bilgileri sizin için paylaştım.

Burun Estetiği Fiyat Kriterleri

Ben kendim için bu araştırmayı yaptığımda birçok farklı fiyatla karşılaştım. Bunu ilk başta anlamakta zorlanmsamda zamanla alışabiliyorsunuz :). Çünkü olay sadece bir burun düzeltme işlemi değil. Kendi içerisinde birçok ayrıntıyı barındırıyor. Kendim öğrendiklerime göre bu kriterler şu şekilde;

 • Size uygulanacak anestezi türü
 • Ameliyatın gerçekleştirileceği şehir (Büyükşehirlerdeki doktor ücretleri daha pahalı ama daha iyi olduğu söyleniyor, karar sizin)
 • Ameliyatın gerçekleşeceği hastane (Doktorlar genellikle özel hastaneler de bu işlemi gerçekleştirdiği için, hastanelerede belli bir ücret ödüyorlar.)
 • Hastanede ne kadar kalacağınız
 • Ameliyatta kullan malzemelerin kalitesi
 • Doktorun kendisi için belirlediği ücret
 • Ameliyatın büyüklüğü (Her burun estetiğinde aynı müdahaleyi yapılmıyor. Bazıları törpületirken bazıları için kemiğin kırılması gerekiyor.)

İşte yukarıda yazdığım bu ve bunlar gibi kriterler burun estetiği fiyatlarına etki etmektedir.

Burun Estetiğini Sigorta Karşılar mı?

burun-estetigi-fiyatlari-2Herkesin bir ümit araştırdığı konulardan biri de “Sigorta” konusudur. Ancak bu konuda size güzel haberlerim yok. Çünkü SGK bu konuda kişilere yardımcı olmuyor. Çünkü burun estetiği bir zorunluluk yada bir hastalık değil daha çok kişilerin kendilerini daha güzel hissetmelerine yardımcı olan bir konu. Bu yüzden SGK bu ameliyatı karşılamıyor.

Özel Sigortalarda da durum aslında pek farklı değil. Birçoğu bu ameliyatı karşılamıyor. Belki kalacağınız hastane masrafları konusunda yardımcı olabilir. Ama özel sigortam olmadığı içinde bu konuda net birşey söyleyemiyorum. Ancak bildiğim Sinüzit ve burun eti ameliyatlarını karşıladığa dair yazılar internette okumuştum.

Burun Estetiği Fiyatları 2015′ te Ne Kadar?

Yukarıda belirttiğim kriterleri göz önüne aldığımızda tahmin edeceğiniz gibi fiyat farkı olacaktır. Benim araştırmamda en düşük fiyat 2.500 TL iken en yüksek fiyat 10.000 TL ye kadar çıkmaktadır. Kadınlar kulubü gibi forum sitelerinde ki yazılarıda okuduğumda genellikle 5.000 TL civarında kişiler bu operasyonu atlatabilmektedir.

Eğer bu konuyu araştırıyorsanız şunu unutmamanızda fayda var; burun estetiği fiyatı sizin için birinci kriter olmaması gerekmtedir. Önemli olan doktoruza olan güveniniz ve diğer hastalardan aldığınız yorumlardır. Bazı durumlarda 2. operasyon gerekebiliyor, bunun içinde doktorun hastasının arkasında durması gerekiyor. Bunlarıda karar verirken unutmamanızda fayda var.  Para hiçbir zaman sizin sağlığınızdan ve mutluluğunuzdan değerli değildir.

Burun Estetiğini Fiyatları Videosu

Reklamlar

Burun Estetiği Fiyatları 2015” üzerine 4 yorum

 1. Burun estetiği olabilmek için para biriktiriyorum. Umarım toplayacağım bu parayı 🙂
  Bu süreçte topladığınız bilgileri burada paylaşmanız çok güzel olmuş. Blogunuzdan bol bol yararlanıyorum. Bursa’ da doktor tavsiyeniz var mı?

  Beğen

  • Blogumu beğenmenize çok sevindim. Umarım en kısa zamanda gerekli parayı toplayabilirsiniz. Bursa’ da benim bildiğim kimse yok. Ama blogu takip ederseniz, yorumlardan belki bir öneriye ulaşabilirsiniz. Sağlıklı Günler..

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s