Burun Estetiği Sonrası Masaj

burun-masajıBurun estetiği olduktan sonra birçok kişinin karşılaştığı sorulardan biri de burun masajıdır. Ameliyat olduktan sonra sanırım bizleri biraz şişlikler bekliyor. Bu şişliklerin inmesi için ve burnun daha iyi şekil alabilmesi için burun masajı doktorlar tarafından önerilebilmektedir. Ancak burada dikkatli olunması gereken bir nokta vardır. Bazı doktorlar burun estetiği sonrası masajı önerirken, bazıları ise buna karşı çıkmaktadır. Peki bu farklılığın nedeni nedir ve burun masajı ne işe yarar bunu sizler için araştırmaya çalıştım.Burun masajı öneren doktorlar, uzun zaman farklı yapıda durmuş burunda oluşturulacak değişikliklerin kasların farklı çalışmaya neden olabileceği bunun içinde burun masajının yararlı olabileceğini düşünmektedirler. Çünkü burun estetiği ameliyatında burnun kemik ve kıkırdaklarında değişiklik yapılır ve bunların zamanla burna adapte olması gerekir. Burun esteitği sonrası masaj ameliyatı sonrası burunda şişlikler ve ödemler oluşmaktadır. Bu masaj bu şişlik ve ödemler için yapılması önerilmektedir.

Burun estetiği sonrası masaja bazı doktorlar neden karşı çıkmata; çünkü doktorlar bu masajlar sırasında kıkırdaklarda kaymaların olabileceğine ve ince dikişlerin atmalarına neden olabileceğini düşünmektedir. Çünkü masaj yaparken eğer şiddeti iyi ayarlayamazsanız, burna zarar verebilir, şekil bozukluklarına neden olabilirsiniz. Zaten Burun Estetiği Sonrası yazıma tekrar göz atarsanız, burada burnun özellikle ilk 1 aylık süreçte dışardan gelebilecek darbelere karşı çok hassas olduğu ve iyi korunması gerektiği belirtilmektedir.

Burun estetiği sonrası bakım burun için çok önemldiir çünkü burun çok hasas yapıdadır. Bu durumu göz önün alarak, eğer doktorunuz size burun masajı yapmanızı önerirse, ondan mutlaka nasıl yapmanız gerektiği konusunda bilgi alınız. Çünkü bu masaj için bile farklı görüşler söz konusu olabilmektedir. Ayrıca herkesin aynı ameliyatı olmadığını düşünürsek, doktorların her hasta için farklı masajlar önermesi de normal olabilir.

Burun masajı konusunda topladığım bilgiler bunlar, sizde bu konuda bildiklerinizi bizimle paylaşarak, benim gibi ameliyat olacak kişilere ışık olabilirsiniz. Son olarak burun masajını doktorunuza danışmadan aslı yapmamanız gerektiği hatırlatırım.

Burun Estetiği Sonrası Masaj Nasıl Yapılır

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s