Burun Estetiği Öncesi Hazırlık

burun-estetigi-oncesiBurun estetiğinin en önemli evresi olan burun estetiği öncesi hazırlık dönemindeyim. Bu süreçte neler yaptığımı, nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizlere anlatacağım ve sizden de bu konuda destek ve yorumlarınızı bekliyorum. Öncelikle bu sürece ilk karar verdiğinde; arkadaşlarıma ve aileme bu konuyu danıştım. Gerçekten buna ihtiyacım var mı? Yaptırmak doğru mudur? Yada burun esteitği olmak günah mı? gibi birçok soru kafamda dolanıyor.

Aile ve Arkadaş Faktörü

Ailem ve arkadaşlarıma sorduğumda farklı tepkiler aldım. Kimisi benim için iyi olacağını söylerken, kimisi bu riske girmemem gerektiğini belirtti. Tabi ne kadar çok kişiye sorarsanız kafanızda aslında o kadar karışıyor :).  Ama bu ameliyatı düşünen herkes sanırım bunu işi bir takıntı haline getiriyor. Toplum içerisinde kendi mutlu hissetmiyor. Belki de en çok fotoğraf çektirirken bu anı yaşıyor. Zaten burun estetiği olmak istiyorsanız Selfie yada TDK tabiri ile Özçekim hiç size göre değil..

Doktor Faktörü

Burun estetiği ameliyatınızı gerçekleştirecek doktor da en önemli faktörlerden biridir. Yaşadığınız şehirde yada size en yakın şehir de en iyi doktoru bulmak için çabalarsınız. Bu araştırma içerisinde de kolay kolay herkes tarafından çok iyi, herkesin çok memnun olduğu bir doktoru bulamazsınız. Çünkü doktorlarda birer insan ve onlarında hata yapma payları var. Aslında burada önemli olan doktorun hata yapıp yapmaması değil, yaptığı işin ne kadar arkasında durmasıdır. Ameliyat sonrası hasta ile iletişimi ve olası bir sıkıntındaki desteği çok önemlidir.

Burun Estetiği Fiyatları Faktörü

Google aramalarını incelediğimde burun estetiği konusunda en çok aranan konunun başında burun estetiği fiyatları gelmektedir. Mağlum herkes kendi bütçesini düşünmek zorunda. Evet en önemlisi sağlık ama parasız da olmuyor 🙂 Bu konuda forum sitelerini incelediğimde farklı fiyatlar gördüm. Bu fiyatlar arasında tabiri caizse uçurum var. 2500 TL’ den başlayıp 10.000 TL ye kadar fiyat belirten olmuş. Sanırım burada Burun Estetiği Fiyatları makalemde yazdığım kriterler devreye giriyor.

Ameliyat Sonrası Görünüm Faktörü

Doktoru buldunuz, parayıda ayarladınız, geldik en önemli noktaya. Ameliyat sonrası görünümüm nasıl olacak endişesi başlıyor bu sefer. Ya istediğim gibi olmazsa, yada daha kötü olursa diye korkular başlıyor. Eskiden gerçekleştirilen ameliyatlara göre daha şanslıyız çünkü artık bilgisayar ortamında ameliyat sonrası nasıl görünüme sahip olabileceğimiz bize gösteriliyor. Ancak bu bize %100 garanti veremez. Çünkü bu bir ameliyat ve bunu gerçektiren bir insan, bu yüzden her zaman bir risk vardır.

Benim bu süreçte en çok etkilendiğim faktörüler bunlar sizlerinde varsa, yorumlarınızı bekliyorum.. 😉

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s