Burun Ucu Estetiği (Tipplasti)

burun ucu estetiğiBurun Ucu Estetiği (Tipplasti), burnun kemik ve kıkırdak yapısna dokunmadan, sadece burnun ucuna yapılan operasyona; Tipplasti yada halk arasında bilinen tabiriyle burun ucu estetiği denir. Bu operasyon, burun estetiğine göre daha avantajlıdır. Çünkü kemik ve kıkırdak yapısına dokunulmadığı için hastanın ameliyat daha rahat geçer ve daha çabuk iyileşir. Peki herkes burun ucu estetiği olabilir mi? Burun ucu estetiğin iyileşme süresi ne kadardır? Burun ucu esteğinin fiyatları ne kadar? gibi soruları sizin için araştırdık.

Burun Ucu Estetiği Kimlere Yapılır?

Burun ucu estetiği, burunlarının sadece uc kısmında sorun olan kişilere yapılır. Bu gibi operasyonlar genellikle; burun ucu kaldırma, burun deliklerinde asimetri sıkıntısı, burun deliklerini büyütme, burun deliklerini küçültme ihtiyacı olan kişilere yapılır. Burun ucu estetiği, hem açık hem de kapalı teknik ile yapılabilir.

Burun ucu estetiği öncesi doktorunuzla yapacağınız görüşme oldukça önemlidir. Doktorunuza burun ucunuzda nasıl bir görünüme sahip olmasını istediğinizi anlatmanız gerekir ve bu görütüleri bilgisayar ortamında düzenleyerek ortak bir karara vermeniz önerilir. Aksi halde doktorun kendi insayitifinde gerçekleştirdiği operasyonlar daha sonra sizin için hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir. Burun ucu estetiği en az 45 dakika – 1 saat sürer.  Aynı gün hastaneden çıkış yapması beklenir.

Burun ucu estetiği, burun estetiği kadar zor bir ameliyat olmadığı için ameliyat sonrası iyileşme sürecide daha çabuktur. Burun kemiği kırılmadığı ve kıkırdaklarla çok fazla oynanmadığı için daha rahat geçer iyileşme süreci. Ama bu süreç içerisinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli şeyler vardır.

Burun Ucu Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ağır spor yapmaktan kaçınması gerekir,
  • Darbelerden kaçınması gerekir,
  • Burnun tam istediği hali alması en az 6 ay sürer,
  • Alkol ve sigara kullanımından en az 1 hafta kaçınılmalı,
  • Dişlerinizi fırçalarken dikkatli olunmalı,
  • Eğer doktorunuz önerirse burun masajı yapmanızı tavsiye edilir,
  • Güneş ışığına çok fazla maruz kalmayınız,

Burun Ucu Estetiği Fiyatları

Burun ucu estetiği, burun estetiği fiyatları kadar pahalı değildir. Çünkü genel anestezi gibi bir duruma ihtiyaç yoktur. Operasyonda daha kolaydır. Benim yaptığım araştırmalarda doktorlar bu konuda net bir fiyat söylemiyor çünkü tam olarak ne yapılacağını görmek istiyorlar. Ancak benim forum sitelerinde okuduğum kadarıyla  fiyatlar 2.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir.

Burun Ucu Estetiği Videosu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s