Burun Estetiği Revizyonu

burun-estetig-revizyonuEğer bu başlığı Google ‘ da aratarak bu makaleye ulaşmış iseniz. Muhtemelen şu an canınız çok sıkkın ve ne yapacağınıza karar verme çabası içerisindesiniz. Aslında karşılaştığınız durum, herkesin başına gelebilecek ve telafisi olan bir durumdur. Her burun estetiği ameliyatı istediğiniz gibi geçmeyebilir. Bu hem sizin hem de doktorunuz içindir. Çalışılan dokular canlı dokular oldukları için zamanla farklılaşmalarda gözükebilir. Bunların hiçbirini kafanıza takmayın. Burun Estetiği Revizyonu; adı üstünde “revize etmek” , “tekrar yapılandırma” anlamına gelmektedir. Ama bu aşamada da dikkatli olmanız gereken bazı konular vardır.

Burun Estetiği Revizyonu Öncesi

Yukarıda belirttiğim gibi ameliyat sonrası şişliklerin inmesi ve tamponların çıkmasının ardından kişiler hemen burunlarının şeklini merak ederler. Bazen bu durum büyük mutluluklarla sonuçlanırken bazen ise hayal kırıklığına neden olabilmektedir. Olası bir hayal kırıklığında ise bunu kafanıza takmayın. Çünkü tekrar küçük bir operayonla bu durum düzeltilmektedir. Bu tip burun estetiği revizyonlarında genellikle genel anesteziye gerek kalmadan operasyon gerçekleştirilebilmektedir.

Operasyon öncesi doktorunuzla görüşerek neden tekrar bir operasyon geçirmek istedeğiniz doktorunuza anlatmanız gerekiyor. Çünkü hastalar bazen ameliyat sonrası psikoloji ile yanlış kararkar verebilmektedir.  Burun estetiğinden 1 yıl sonra burun tam halini almaktadır. Ve bazen çok küçük bir durum, hastanın kafasına takmasıyla büyüyebilmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı rahatsızlığınız doktorunuza iyi anlatmanız gerekmektedir. Burun revizyonu öncesi doktorunuzla bilgisayar ortamında yeni burnunuzun şeklini ayarlamanız önerilmektedir. Çünkü yanlış anlasılmalar olabilmektedir.

Burun Estetiği Revizyonu öncesi;

  • Bir önceki operasyon sonrası en az 6 ay beklenmes önerilir,
  • Kan sulandırıcı haplar, bitki çayları ameliyattan önce içilmemesi önerilir,
  • Kadınlar regl döneminde olması operasyona bir engel teşkil etmez,
  • Ameliyat doktorun insayatifine göre açık veya kapalı gerçekleşebilir.

Burun Estetiği Revizyonu Fiyatları

Burun estetiği fiyatları ile burun estetiği revizyonu farklılık gösterebilmektedir. Çünkü burun estetiği genellikle daha kapsamlı genel anestezi ile yapılan ameliyatlardır. Burun estetiği revizyonu da daha çok düzeltme üzerine kurulu olan ve genel anesteziye gerek kalmadan 1-2 saatlik operasyonlar ile gerçekleşmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı burun estetiği fiyatlarına oranla daha az olması beklenir. Ancak eğer genel anestezi gerektirip, 1-2 gece hastanede kalmanız gerekirse o zaman fiyatlarda artacaktır.

Burun Estetiği Revizyonu Videosu

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s