Ameliyatsız Burun Estetiği

ameliyatsız-burun-estetigiSon zamanlarda özellikle görsel basında da yer almasıyla birlikte, talebin daha çok arttığı estetik çeşitlerinden biri de Ameliyatsız Burun Estetiği ‘dir. Burun estetiği olmak isteyen ancak anestezi alıp ameliyat masasına yatmak isteyen kişilere bu durum oldukça ilgi çekici gelmektedir. Peki madem ameliyatsız burun estetiği varken insanlar neden insanlar ameliyat masasına yatarak burun estetiği oluyor diye düşündüğünüzü biliyorum. Çünkü bende burun estetiği olmayı düşündüğüm dönem bu konuyu araştırmıştım. Şimdi sizlere ameliyat burun estetiği nedir, kimler olabilir sizi anlataya çalışacağım.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Olur?

Ameliyatsız burun estetiği, burunlarında küçük sorunları olan, burun kemeri, deliklerinde asimetri sorunu, burun ucu düşüklükleri veya ameliyat sonrası istenmediklerin durumların oluştuğunda bunları düzeltmek için kullanılan bir ameliyat türüdür. Yanı kemikleri kırmadan, kıkırdaklara müdahaleye gerek kalmadan gerçekleşen ameliyatlardır daha çok.

Bu ameliyatlardan daha çok dolgu veya botoks uygulanmaktadır. Örnek olarak bir tarafı düşük olan kişilerde düşük olan bölgeye dolgu yapılarak ikisi arasındaki eşitlik sağlanmaya çalışır. Yada kişi burnunu büyütmek istiyorsa yine bu operasyon uygulanabilir. Burunda oluşan tavşan çizgiler botoks sayesinde düzeltilebilir. Burun ucu kaldırılabilir. Bu tarz ameliyatsız burun estetiği operasyonları ortalama 15-20 dakika sürmektedir.

Hamilelerin, kan sulandırıcı ilaç kullananların ve sinir-kas sistemlerinde sorun olan kişilerin bu ameliyatı olması önerilmez. Dolgu ve botoksa alerjisi olan kişilere bu operasyon uygulanamaz.

Bu ameliyatı olan kişiler, genel anestezi almalarına gerek kalmaz. Ameliyat sonrası düzelme süresi daha çabuktur. Göz altlarında şişlikler, morluklar çok fazla olmaz. Normal hayatınıza daha çabuk dönebilirsiniz. Ameliyat sonrası oluşacak görüntüyü tahmin etmeniz daha kolaydır. Bir yıla yakın bir sürede kişi tam görüntüsüne kavuşması beklenir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatlarında olduğu gibi ameliyatsız burun estetiği fiyatları konusunda da çok fazla araştırmalar internette göze çarpmaktadır. Bu konuda ben doğrudan fiyat almadım ancak; forum sitelerinde okuduklarıma göre en fazla 2500 TL ye bu operasyon gerçekleştirilebilmektedir. Tabi daha önce bahsettiğim gibi bu fiyatın belirlenmesinde bir çok faktör vardır. Bunları okumak için Burun Estetiği Fiyatları makalemi okumanızı tavsiye ederim.

Ameliyatsız Burun Estetiği Videosu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s